RoboAI-Tiimi

Miten RoboAI:n tiimi voisi palvella sinua ja yritystäsi? Ota meihin yhteyttä!

Petteri Pulkkinen.

RoboAI tutkimuspäällikkö
Petteri Pulkkinen
p. 044 710 3296
petteri.pulkkinen@samk.fi

Lähikuvassa Tiina Mäkitalo.

RoboAI Health tutkimuspäällikkö
Tiina Mäkitalo
p. 044 710 3094
tiina.makitalo@samk.fi

Petra O'Rourke.

Viestintä- ja markkinointisuunnittelija
Petra O'Rourke
p. 044 710 3918
petra.orourke@samk.fi

Mirka Leino

Yliopettaja, automaatio ja robotiikka
Mirka Leino
p. 044 710 3182
mirka.leino@samk.fi

Sari Merilampi.

Tutkijayliopettaja, hyvinvointi- ja terveysteknologia
Sari Merilampi
p. 044 710 3171
sari.merilampi@samk.fi

Anu Holm.

Erikoistutkija, dosentti
Anu Holm
p. 044 710 3148
anu.holm@samk.fi

Tarmo Lipping.

Professori ja DAO-ryhmän vetäjä
Tarmo Lipping
p. 040 826 2860
tarmo.lipping@tuni.fi

Jussi Bergman.

Erityisasiantuntija (tekoäly)
Jussi Bergman
p. 044 710 3776
jussi.bergman@samk.fi

Nico Kyngäs.

Erityisasiantuntija (tekoäly)
Nico Kyngäs
p. 044 710 3039
nico.kyngas@samk.fi

Aleksi Postari.

Erityisasiantuntija (startup-palvelut)
Aleksi Postari
p. 044 710 3054
aleksi.postari@samk.fi

 

Jere Grönman.

Projektipäällikkö
Jere Grönman
p. 040 826 2819
jere.gronman@tuni.fi

Automaatio ja robotiikka

 

Jussi-Pekka Aaltonen
projektityöntekijä
jussi-pekka.2.aaltonen@samk.fi

Toni Aaltonen
tutkija-opettaja
p. 044 710 3998
toni.aaltonen@samk.fi

Hannu Henttinen
projektityöntekijä
hannu.2.henttinen@samk.fi

Timo Kerminen
projektitutkija
p. 044 710 3311
timo.kerminen@samk.fi

Joonas Kortelainen
tutkija-opettaja
p. 044 710 3214
joonas.kortelainen@samk.fi

Tommi Lehtinen
tutkija
p. 044 710 3165
tommi.lehtinen@samk.fi

Santeri Saari
tutkija
p. 044 710 3242
santeri.saari@samk.fi

Toni Seessalo
projektityöntekijä
p. 044 710 3246
toni.2.seessalo@samk.fi

Janika Tommiska
tutkija-opettaja
p. 044 710 6332
janika.tommiska@samk.fi

Pauli Valo
tutkija-opettaja
p. 044 710 3175
pauli.valo@samk.fi

Peter Virtanen
tutkija
p. 044 710 3900
peter.virtanen@samk.fi

 

Data-analytiikan ja optimoinnin (DAO) tutkimusryhmä

Henkilöstön sähköpostiosoitteet ovat muodossa etunimi.sukunimi(at)tuni.fi

Jere Grönman
projektipäällikkö
p. 040 826 2819

Petri Linna
projektipäällikkö
p. 045 183 9630

Nathaniel Narra
tutkijatohtori

Jari Pohjola
tutkijatohtori

Jari Turunen
yliopistonlehtori
p. 040 826 2748

 

 

 

 

 

 

 

Teknologiametallien kiertotalous
– RoboAI Green

 

Pekka Suominen
erityisasiantuntija
p. 044 710 3095
pekka.suominen@samk.fi

Timo Santa-Nokki
erityisasiantuntija
p. 044 710 3096
timo.santa-nokki@samk.fi

Hyvinvointiteknologia ja terveysteknologia

 

Ryann Deloso
projektitutkija
ryann.a.deloso@samk.fi

Jenni Huhtasalo
erikoistutkija
p. 044 710 3047
jenni.huhtasalo@samk.fi

Taina Jyräkoski
projektitutkija
p. 044 710 3228
taina.jyrakoski@samk.fi

Sanna Seppä
projektityöntekijä
sanna.seppa@samk.fi

Minna Kangasniemi
projektitutkija
p. 044 710 3244
minna.kangasniemi@samk.fi

Nina Karttunen
projektitutkija
p. 044 710 3046
nina.j.karttunen@samk.fi

Jonna-Carita Kanninen
tutkija
jonna-carita.kanninen@samk.fi

Antti Koivisto
tutkija
p. 044 710 3708
antti.koivisto@samk.fi

Jani Lahti
projektitutkija
p. 044 710 3088
jani.lahti@samk.fi

Kari Marttila
projektitutkija
p. 044 710 3263
kari.k.marttila@samk.fi

Mikko Penttilä
projektitutkija
p. 044 710 3279
mikko.i.penttila@samk.fi

Anja Poberznik
tutkija
p. 044 710 3158
anja.poberznik@samk.fi

Santeri Saari
tutkija
p. 044 710 3242
santeri.saari@samk.fi

Juho Salli
asiantuntija
juho.o.salli@samk.fi

Esa-Pekka Silvasvuori
projektityöntekijä
esa-pekka.t.silvasvuori@samk.fi

Toni Tammi
projektityöntekijä
toni.k.tammi@samk.fi

Ali Tavakoli
projektitutkija
ali.2.tavakoli@samk.fi

Krista Toivonen
projektitutkija
krista.toivonen@samk.fi

Carlos Gonzalez Visiedo
carlos.2.gonzalez.visiedo@samk.fi

Mervi Vähätalo
lehtori
p. 044 710 3983
mervi.vahatalo@samk.fi

 

Data-analytiikka ja tekoäly

 

Jussi Bergman
erityisasiantuntija
p. 044 710 3776
jussi.bergman@samk.fi

Sara Kfouri Koskinen
projektitutkija
p. 044 710 3078
sara.2.kfouri.koskinen@samk.fi

Nico Kyngäs
erityisasiantuntija
p. 044 710 3039
nico.kyngas@samk.fi

Hans Nieminen
lehtori
p. 044 710 3815
hans.nieminen@samk.fi

Joonas Nordlund
Projektityöntekijä
joonas.j.nordlund@samk.fi

Juha Puustinen
dosentti, Senior Fellow -asiantuntija