RoboAI-Tiimi

Miten RoboAI:n tiimi voisi palvella sinua ja yritystäsi? Ota meihin yhteyttä!

Petteri Pulkkinen.

Tutkimusjohtaja
Petteri Pulkkinen
p. 044 710 3296
petteri.pulkkinen@samk.fi

Petra O'Rourke.

Viestintä- ja markkinointisuunnittelija
Petra O'Rourke
p. 044 710 3918
petra.orourke@samk.fi

Mirka Leino

Yliopettaja, automaation tutkimusryhmän vetäjä
Mirka Leino
p. 044 710 3182
mirka.leino@samk.fi

Sari Merilampi.

Yliopettaja, hyvinvointia edistävän teknologian tutkimusryhmän vetäjä
Sari Merilampi
p. 044 710 3171
sari.merilampi@samk.fi

Jussi Bergman.

Erityisasiantuntija (tekoäly)
Jussi Bergman
p. 044 710 3776
jussi.bergman@samk.fi

Nico Kyngäs.

Erityisasiantuntija (tekoäly)
Nico Kyngäs
p. 044 710 3039
nico.kyngas@samk.fi

Anu Holm.

Tekoälyn tutkimusryhmän vetäjä
Anu Holm
p. 044 710 3148
anu.holm@samk.fi

Tarmo Lipping.

Professori ja DAO-ryhmän vetäjä
Tarmo Lipping
p. 040 826 2860
tarmo.lipping@tuni.fi

Santeri Koivisto.

Erityisasiantuntija (startup-palvelut)
Santeri Koivisto
p. 044 710 3213
santeri.koivisto@samk.fi

Aleksi Postari.

Erityisasiantuntija (startup-palvelut)
Aleksi Postari
p. 044 710 3054
aleksi.postari@samk.fi

 

Jere Grönman.

Projektipäällikkö
Jere Grönman
p. 040 826 2819
jere.gronman@tuni.fi

Automaation tutkimusryhmä

 

Toni Aaltonen
tutkija-opettaja
p. 044 710 3998
toni.aaltonen@samk.fi

Hannu Henttinen
projektityöntekijä
hannu.2.henttinen@samk.fi

Timo Kerminen
projektitutkija
p. 044 710 3311
timo.kerminen@samk.fi

Joonas Kortelainen
tutkija-opettaja
p. 044 710 3214
joonas.kortelainen@samk.fi

Tommi Lehtinen
tutkija
p. 044 710 3165
tommi.lehtinen@samk.fi

Santeri Saari
projektitutkija
p. 044 710 3242
santeri.saari@samk.fi

Henna Tammisto
projektitutkija
p. 044 7103087
henna.tammisto@samk.fi

Kalle Toivonen
projektityöntekijä
p. 044 710 3069
kalle.e.toivonen@samk.fi

Janika Tommiska
tutkija-opettaja
p. 044 710 6332
janika.tommiska@samk.fi

Pauli Valo
tutkija-opettaja
p. 044 710 3175
pauli.valo@samk.fi

 

 

Data-analytiikan ja optimoinnin (DAO) tutkimusryhmä

Henkilöstön sähköpostiosoitteet ovat muodossa etunimi.sukunimi(at)tuni.fi

Jere Grönman
Projektipäällikkö
p. 040 826 2819

Petri Linna
projektipäällikkö
p. 045 183 9630

Nathaniel Narra
tutkijatohtori

Petri Oksa
projektipäällikkö
p. 050 301 1234

Tanja Palmroth
lehtori
p. 040 826 2939

Jari Pohjola
tutkijatohtori

Pekka Ruusuvuori
yliopistonlehtori
p. 040 826 2920

Jari Turunen
yliopistonlehtori
p. 040 826 2748

 

 

Tekoälyn tutkimusryhmä

 

Jussi Bergman
erityisasiantuntija
p. 044 710 3776
jussi.bergman@samk.fi

Jonna-Carita Kanninen
tutkija
jonna-carita.kanninen@samk.fi

Nina Karttunen
projektitutkija
p. 044 710 3046
nina.j.karttunen@samk.fi

Sara Kfouri Koskinen
p. 044 710 3078
sara.2.kfouri.koskinen@samk.fi

Henna Kyhä
projektipäällikkö
+358 44 710 3134
henna.t.kyha@samk.fi

Nico Kyngäs
erityisasiantuntija
p. 044 710 3039
nico.kyngas@samk.fi

Hans Nieminen
lehtori
p. 044 710 3815
hans.nieminen@samk.fi

Joonas Nordlund
Projektityöntekijä
joonas.j.nordlund@samk.fi

Juho Salli
tutkija-opettaja
p. 044 710 3329
juho.o.salli@samk.fi

Juha Puustinen
dosentti, Senior Fellow -asiantuntija

Mervi Vähätalo
lehtori
p. 044 710 3983
mervi.vahatalo@samk.fi

 

Hyvinvointia edistävän teknologian tutkimusryhmä

 

Ryann Deloso
projektitutkija
ryann.a.deloso@samk.fi

Jenni Huhtasalo
erikoistutkija
p. 044 710 3047
jenni.huhtasalo@samk.fi

Taina Jyräkoski
projektitutkija
p. 044 710 3228
taina.jyrakoski@samk.fi

Sanna Kallioinen
projektityöntekijä
sanna.p.kallioinen@samk.fi

Antti Koivisto
tutkija
p. 044 710 3708
antti.koivisto@samk.fi

Jani Lahti
projektitutkija
p. 044 710 3088
jani.lahti@samk.fi

Anja Poberznik
projektitutkija
p. 044 710 3158
anja.poberznik@samk.fi

Santeri Saari
projektitutkija
p. 044 710 3242
santeri.saari@samk.fi

Eetu Salli
Projektitutkija
p. 044 710 3084
eetu.s.salli@samk.fi

Esa-Pekka Silvasvuori
projektityöntekijä
esa-pekka.t.silvasvuori@samk.fi

Sanni Sjöholm
projektityöntekijä
sanni.l.sjoholm@samk.fi

Toni Tammi
projektityöntekijä
toni.k.tammi@samk.fi

Ali Tavakoli
projektitutkija
ali.2.tavakoli@samk.fi

Krista Toivonen
projektitutkija
krista.toivonen@samk.fi

Peter Virtanen
tutkija
p. 044 710 3900
peter.virtanen@samk.fi

Mervi Vähätalo
lehtori
p. 044 710 3983
mervi.vahatalo@samk.fi