RoboAI-Tiimi

Miten RoboAI:n tiimi voisi palvella sinua ja yritystäsi? Ota meihin yhteyttä!

Pulkkinen Muokattu

Tutkimusjohtaja
Petteri Pulkkinen
p. 044 710 3296
petteri.pulkkinen@samk.fi

orourke_petra

Viestintä- ja markkinointisuunnittelija
Petra O'Rourke
p. 044 710 3918
petra.orourke@samk.fi

leino_mirka

Yliopettaja, automaation tutkimusryhmän vetäjä
Mirka Leino
p. 044 710 3182
mirka.leino@samk.fi

Merilampi Sari

Yliopettaja, hyvinvointia edistävän teknologian tutkimusryhmän vetäjä
Sari Merilampi
p. 044 710 3171
sari.merilampi@samk.fi

Bergman Jussi

Erityisasiantuntija (tekoäly)
Jussi Bergman
p. 044 710 3776
jussi.bergman@samk.fi

Kyngäs Nico

Erityisasiantuntija (tekoäly)
Nico Kyngäs
p. 044 710 3039
nico.kyngas@samk.fi

Holm Anu

Tekoälyn tutkimusryhmän vetäjä
Anu Holm
p. 044 710 3148
anu.holm@samk.fi

tarmo lipping

Professori ja DAO-ryhmän vetäjä
Tarmo Lipping
p. 040 826 2860
tarmo.lipping@tuni.fi

Santeri Koivunen Muokattu

Erityisasiantuntija (startup-palvelut)
Santeri Koivisto
p. 044 710 3213
santeri.koivisto@samk.fi

Aleksi Postari

Erityisasiantuntija (startup-palvelut)
Aleksi Postari
p. 044 710 3054
aleksi.postari@samk.fi

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Projektipäällikkö
Jere Grönman
p. 040 826 2819
jere.gronman@tuni.fi

Automaation tutkimusryhmä

 

Toni Aaltonen
projektitutkija
p. 044 710 3998
toni.aaltonen@samk.fi

Timo Kerminen
projektipäällikkö
p. 044 710 3311
timo.kerminen@samk.fi

Joonas Kortelainen
tutkija
p. 044 710 3214
joonas.kortelainen@samk.fi

Tommi Lehtinen
tutkija
p. 044 710 3165
tommi.lehtinen@samk.fi

Santeri Saari
projektitutkija
p. 044 710 3242
santeri.saari@samk.fi

Janika Tommiska
tuntiopettaja
p. 044 710 6332
janika.tommiska@samk.fi

Pauli Valo
tutkija
p. 044 710 3175
pauli.valo@samk.fi

 

Data-analytiikan ja optimoinnin (DAO) tutkimusryhmä

Henkilöstön sähköpostiosoitteet ovat muodossa etunimi.sukunimi(at)tuni.fi

Jere Grönman
Projektipäällikkö
p. 040 826 2819

Petri Linna
projektipäällikkö
p. 045 183 9630

Nathaniel Narra
tutkijatohtori

Petri Oksa
projektipäällikkö
p. 050 301 1234

Tanja Palmroth
lehtori
p. 040 826 2939

Jari Pohjola
tutkijatohtori

Pekka Ruusuvuori
yliopistonlehtori
p. 040 826 2920

Jari Turunen
yliopistonlehtori
p. 040 826 2748

 

 

Tekoälyn tutkimusryhmä

 

Jussi Bergman
erityisasiantuntija
p. 044 710 3776
jussi.bergman@samk.fi

Hans Nieminen
lehtori
p. 044 710 3815
hans.nieminen@samk.fi

Joonas Nordlund
Projektityöntekijä
joonas.j.nordlund@samk.fi

Juho Salli
projektipäällikkö
p. 044 710 3329
juho.o.salli@samk.fi

Nico Kyngäs
erityisasiantuntija
p. 044 710 3039
nico.kyngas@samk.fi

Juha Puustinen
dosentti, Senior Fellow -asiantuntija

 

 

 

 

 

Hyvinvointia edistävän teknologian tutkimusryhmä

 

Ryann Deloso
projektitutkija
ryann.a.deloso@samk.fi

Taina Jyräkoski
projektitutkija
p. 044 710 3228
taina.jyrakoski@samk.fi

Sanna Kallioinen
projektityöntekijä
sanna.p.kallioinen@samk.fi

Antti Koivisto
tutkija
p. 044 710 3708
antti.koivisto@samk.fi

Kyle Mulholland
projektitutkija
kyle.2.mulholland@samk.fi

Anja Poberznik
projektitutkija
anja.poberznik@samk.fi

Santeri Saari
projektitutkija
p. 044 710 3242
santeri.saari@samk.fi

Sanni Sjöholm
projektityöntekijä
sanni.l.sjoholm@samk.fi

Toni Tammi
projektityöntekijä
toni.k.tammi@samk.fi

Krista Toivonen
projektitutkija
krista.toivonen@samk.fi

Elias Virta
projektityöntekijä
elias.s.virta@samk.fi

Peter Virtanen
projektipäällikkö
p. 044 710 3900
peter.virtanen@samk.fi